DOBRZYŃSKI KONKURS HISTORYCZNY O MAŁEJ OJCZYŹNIE W MALISZEWIE
24.04.2023Dnia 24 kwietnia 2023 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Maliszewie Regionalny Dobrzyński Konkurs Historyczny o Małej Ojczyźnie - Ziemi Dobrzyńskiej - eliminacje gminne. W konkursie wzięło udział 5 szkół z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. VI i VII: Aleksandra Jankowska, Kamil Ciarkowski i Nikola Celmer, którzy zajęli II miejsce. Gratulujemy!
MIEJSKO - GMINNA GRYWALIZACJA SŁOWAMI W LIPNIE
24.04.2023Dzisiaj grupa uczniów naszej szkoły brała udział Miejsko – Gminnej Grywalizacji Słowami – Scrabble organizowanej przez SP nr 2 w Lipnie.
W skład naszej drużyny weszli następujący uczniowie: Kamil Macieja – kl. V, Mateusz Stankiewicz – kl. V, Alicja Macieja – kl. VIII, Nikola Korpalska – kl. VIII. Spotkanie miało charakter zabawy polonistycznej.
DNI ZIEMI
24.04.2023122 KWIETNIA DZIEŃ ZIEMI.
Obchodom tego dnia towarzyszą zawsze akcje , wydarzenia, które mają na celu kształtowanie aktywnej postawy wobec środowiska, odpowiedzialności za jego stan.
Realizując powyższe cele, uczniowie starszych klas mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej. Dostrzegli potrzebę recyklingu, segregacji, prostych działań, które mogą wpłynąć na stan naszego wspólnego domu, aby był czysty i piękny. Garść praktycznych porad jak żyć w zgodzie z przyrodą poprzez praktyczne ćwiczenia, zagadki, historyjki obrazkowe zaprezentowały uczniom kl. młodszych ucz. kl. VIII- J Przybyszewska i N Korpalska. Obchody Dni Ziemi w naszej szkole urozmaiciły warsztaty dotyczące gospodarowania odpadami, prowadzone przez edukatorki PUK w Lipnie. Najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych 01,02 i PP przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu” Przedszkolak maszeruje- Ziemię ratuje”. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie uczniowie sprzątały teren najbliższej okolicy. Efekty pracy były zadowalające. Ponadto poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie jej w dzieciach.
Chętni uczniowie kl. V-VIII mogli wziąć udział w konkursie „ Grasz- dbasz o środowisko naszego regionu”. Wszystkie wykonane gry planszowe wyróżniały się pomysłowością, starannością wykonania. Trzy najlepsze przeszły do kolejnego etapu konkursu- międzyszkolnego- ogłoszonego przez SP nr10 we Włocławku.
Nad przebiegiem działań w kl.01,02,PP czuwały: M Gołębiewska, B Rybacka, K Bądkowska, A Piątkowska. W klasach starszych: G Nowicka, A Kwaśniewska
FESTIWAL PIOSENKI "KOLOROWY MIKROFON" W RADZIEJOWIE
24.04.2023W miniony piątek, tj. 21 kwietnia miał miejsce festiwal: 41. Prezentacje Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kolorowy Mikrofon” w Radziejowie. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwie uczennice: Marta Leśniewska – kl. II – prezentowała piosenkę „Staruszek świat” i Alicja Leśniewska – kl. VII – śpiewała piosenkę „Małe tęsknoty”. Alicji udało się osiągnąć sukces: zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii: 11 – 13 lat.
VII POWIATOWY MARATON CZYTELNICZY W LIPNIE
23.04.202319 kwietnia br. odbył się w Zespole Szkół im. R. Traugutta w Lipnie VII Powiatowy Maraton Czytelniczy pod patronatem Starosty Lipnowskiego. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały uczennice kl. VII i VIII. Poszło im bardzo dobrze, ponieważ osiągnęły sukces.
I MIEJSCE ZAJĘŁA JULIA PRZYBYSZEWSKA – KL. VIII
II MIEJSCE – NATALIA GRABOWSKA – KL. VIII
III MIEJSCE – ALICJA MACIEJA – KL. VIII
Oprócz nich naszą szkołę reprezentowały też Alicja Leśniewska – kl. VII i Nikola Korpalska – kl. VIII.
Do konkursu uczennice były przygotowywane przez p. Annę Leśniewską.
Dziewczęta przygotowywały się do tego konkursu od grudnia. Ich zadaniem było przeczytanie zestawu lektur wyznaczonych przez organizatorów. Rozwiązywały testy sprawdzające wiedzę z tych lektur przygotowane przez polonistę.
W finale konkursu zadaniem dziewcząt było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z przeczytanych lektur.
W konkursie wzięły udział szkoły z powiatu lipnowskiego.
AKCJA ŻONKILE
19.04.20233Nasza szkoła włączyła się w akcję Żonkile, upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943. Symbolem powstania są żonkile i dlatego dziś na znak pamięci o tych, którzy polegli, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły nosili żółte żonkile przyczepione do ubrań. Symboliczne papierowe żonkile, zostały wykonane przez SU działający pod kierunkiem p.Gabrieli Januły. Przygotowano też na korytarzu szkoły gazetkę o powstaniu w getcie warszawskim. Przeprowadzono też lekcje historii poświęcone temu wydarzeniu historycznemu i oglądano filmy edukacyjne. Uczennice klasy VIII: Julia Przybyszewska i Nikola Korpalska przedstawiły najważniejsze informacje na temat powstania w getcie warszawskim w kl. I-III, uczniowie samodzielnie wykonywali papierowe żonkile. Uczniowie naszej szkoły z pewnością pogłębili wiedzę historyczną na temat II wojny światowej i losu Żydów podczas okupacji niemieckiej.
„Łączy nas pamięć”
19.04.2023Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wichowie włączyła się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, nauczyciele i uczniowie szkoły, przypięli sobie żonkile na znak, że #ŁączyNasPamięć. Przesłanie „Łączy nas pamięć” towarzyszy „Żonkilom” od początku trwania akcji organizowanej przez Muzeum POLIN. Czego symbolem jest żółty żonkil? „Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.”
19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej, a także pierwsze powstanie wielkomiejskie w okupowanej Europie.
Założeniem tegorocznej akcji było rozdanie 450 tysięcy papierowych kwiatów. Liczba ta symbolizuje liczbę Żydówek i Żydów, którzy byli zamknięci w getcie warszawskim w momencie jego największego przeludnienia – wiosną 1941 roku. Sytuacja cywilów przebywających w czasie powstania w getcie warszawskim jest jednym z istotniejszych tematów, które towarzyszą obchodom 80. rocznicy wybuchu powstania. Również sama akcja Żonkile dedykowana jest cywilom – około 50 tysiącom kobiet, mężczyzn i dzieci przebywających w kryjówkach na strychach domów i podziemnych bunkrach w trakcie walk, a także w gruzach getta po upadku powstania. Przez wiele tygodni pozostawali nieuchwytni dla niemieckich żołnierzy, a ich opór był tak samo ważny, jak opór tych, którzy walczyli z bronią w ręku.
ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI
13.04.2023422 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Zgodnie z tradycją, Mieszko I, władca Polan, został ochrzczony najprawdopodobniej w Wielką Sobotę 966 roku, przypadającą wówczas 14 kwietnia. „W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest jako człowiek wolny.
W związku z tym w naszej szkole w dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość upamiętniająca te wydarzenia. Apel przygotowali uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem p. Gabrieli Januły.
KONKURS SU pt. "Ozdoba wielkanocna"
05.04.2023SU jak co roku był organizatorem konkursu pt. "Ozdoba wielkanocna". Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością kultywując tradycje wielkanocne. Jury wybrało najlepsze prace: I miejsce: Julia Przybyszewska, Oliwia Przybyszewska, Martyna Przybyszewska;
II miejsce: Adrianna Wodzyńska, Magdalena Wodzyńska, Dawid Trojanowski;
III miejsce: Wojciech Kuciński, Kamil Ciarkowski, Julia Nowakowska; Wyróżnienie: Kaja Domagalska, Aleksander Wichrowski
KONKURS HISTORYCZNY
05.04.2023Dnia 29.03.2023r. 24 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w konkursie historycznym pt." Polskie symbole narodowe". Organizatorem konkursu był nauczyciel historii p. Gabriela Januła. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat symboli narodowych, rozwiązując test składający się z 21 pytań otwartych i zamkniętych. Wyniki konkursu:
I miejsce - Leszek Adamkowski kl.IV;
II miejsce - Wiktor Jabłoński kl. V;
III miejsce - Alicja Sawicka kl.IV, Alicja Piotrowska kl. V, Mateusz Stankiewicz kl. V. Wszystkim uczestnikom gratulujemy
KONKURSY INFORMATYCZNE Z OKAZJI DBI
05.04.2023Z okazji DBI zorganizowane zostały konkursy:
1. Konkurs klasowy dla dzieci z PP, O1, O2 oraz I – III
I miejsce - O2 – wychowawca B. Rybacka
II miejsce – kl. III – wych. J. Snopkowska
III miejsce – PP – wych. A. Piątkowska i k. Bądkowska
2. Konkurs dla klas IV – VIII na wykonanie filmu na temat: „Cyberprzestrzeń – dobrodziejstwo czy zagrożenie?”
I miejsce – ucz. kl. VIII – Julia Przybyszewska, Nikola Korpalska, Blanka Głąb i Jakub Balcerowski
II miejsce – ucz. kl. VII – Marcelina Skrzypińska, Nikola Zawadzka i Zuzanna Plisińska
III miejsce – ucz. kl. VII – Alicja Leśniewska
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!
ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II
05.04.202322 kwietnia minęła 18. rocznica śmierci wielkiego Polaka i patrona naszej szkoły - Jana Pawła II. Pontyfikat rozpoczęty 16 października 1978 roku, trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. Jan Paweł II odbył 104 pielgrzymki zagraniczne do 129 krajów. Odwiedził 145 miejscowości na terenie Włoch. Ogłosił 1340 błogosławionych, w tym 160 Polaków. Ustanowił 483 świętych. Napisał 14 encyklik, 15 adhortacji i niezliczoną ilość listów, w tym po raz pierwszy „List do dzieci”. Ustanowił Światowe Dni Młodzieży. Z Jego inicjatywy obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Zaprosił do wspólnej Modlitwy o Pokój na Świecie przedstawicieli wszystkich wyznań i religii. Przyjął na audiencjach generalnych prawie 18 milionów ludzi. Beatyfikowany 1 maja 2011 r., kanonizowany 27 kwietnia 2014 r.
Dzień Bezpiecznego Internetu
04.04.2023Dzień Bezpiecznego Internetu – to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej szkole, w lutym i marcu, zostały podjęte różne działania w ramach których uczniowie klas IV – VIII próbowali odpowiedzieć na wiele pytań związanych z wirtualną przestrzenią.
Czy rzeczywiście lepszy Internet zależy ode mnie? Czy mam na to wpływ? Czy decyduję o tym, co się w nim pojawia?
Otóż w Internecie spędzamy coraz więcej czasu: szukamy rozrywki, nowych znajomości, prezentujemy siebie a także tworzymy treści. Może trudno w to uwierzyć ale Internet współtworzymy razem. Prawdopodobnie nie mamy wielu szans by zaistnieć w telewizji, w radiu. W Internecie – przeciwnie. Niezależnie od tego ile mamy lat, gdzie mieszkamy, jak wyglądamy możemy tworzyć i publikować treści. Możemy też je komentować. Niestety w sieci pojawiają się też nieuprzejme komentarze.
Jak sobie z nimi radzić, proponowali uczniowie klasy VII w przedstawieniu „Lepszy Internet zależy od Ciebie! Działajmy razem", przygotowanym pod kierunkiem p. dyrektor I. Rutkowskiej.
Z okazji DBI zorganizowane zostały konkursy:
1. Konkurs klasowy dla dzieci z PP, O1, O2 oraz I – III
I miejsce - O2 – wychowawca B. Rybacka
II miejsce – kl. III – wych. J. Snopkowska
III miejsce – PP – wych. A. Piątkowska i k. Bądkowska
2. Konkurs dla klas IV – VIII na wykonanie filmu na temat: „Cyberprzestrzeń – dobrodziejstwo czy zagrożenie?”
I miejsce – ucz. kl. VIII – Julia Przybyszewska, Nikola Korpalska, Blanka Głąb i Jakub Balcerowski
II miejsce – ucz. kl. VII – Marcelina Skrzypińska, Nikola Zawadzka i Zuzanna Plisińska
III miejsce – ucz. kl. VII – Alicja Leśniewska
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMUU
04.04.20239Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
W naszej szkole z tej okazji przygotowano gazetkę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności,z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.W klasach 1-8 przeprowadzono warsztaty nt. "Autyzm - lekcja akceptacji", podczas których odbyła się projekcja filmów "Amazing things happen" oraz "Autyzm wprowadza zmysły w błąd". Dzieci mogły doświadczyć trudności, stymulując zaburzenia zmysłów za pomocą wybranych akcesoriów.
3 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski.Rozdawane były niebieskie motyle na znak solidarności i tolerancji.
Cała społeczność szkolna wyruszyła na "Marsz dla Autyzmu".Trasa wiodła Wichowo - Łochocin - Wichowo.
Wspólnie daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.
Koordynatorzy przedsięwziecia: Monika Wódkowska, Agnieszka Kwaśniewska, Magdalena Dudzińska.
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O JANIE PAWLE II
04.04.2023Dnia 03.04.2023 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II – Olimpus. Do testu przystąpiło łącznie dwanaście osób. Olimpiada była skierowana dla uczniów klas VII
GMINNY KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA"
02.04.20231031 marca 2023r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wichowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Tradycyjna palma wielkanocna" pod patronatem Wójta Gminy Lipno. Organizatorem konkursu było Szkolne Koło Wolontariatu działające pod opieką pani Jadwigi Snopkowskiej. Celem konkursu było przede wszystkim: popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci własnych pomysłów i technik wykonania palm i form jej zdobienia, przekaz wartości i tradycji w rodzinie, integracja społeczności międzyszkolej.
Komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły - p. Iwona Rutkowska, p. Anna Leśniewska, p. Paulina Adamiec, p. Joanna Kijewska oceniła prace w dwóch kategoriach: oddziały 0-III oraz kl. IV - VI Wybór najpiękniejszych palm był trudny, wymagał wnikliwej weryfikacji, głębszego zastanowienia, gdyż każda z prac wyróżniała się pomysłowością, zdobieniem.
W kategorii 0-III przyznano:
I miejsce Bartosz Has - oddział przedszkolny SP Maliszewo, Natalia Lach ucz. kl. I ZS w Radomicach, Dawid Trojanowski - ucz. kl. III SP Wichowo.
II MIEJSCE : Wojciech Kuciński oddział przedszkolny - SP Wichowo, Anna Osendowska i Beata Sipak ucz. kl. I ZS Radomice.
III MIEJSCE: Marceli Jankowski ucz. kl. II SP Wichowo, Michalina Snopkowska ucz. kl I SP Wichowo, Aleksander Wilczyński ucz. kl. I SP Trzebiegoszcz.
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Amelia Wiśniewska ucz. kl. I ZS w Karnkowie.
W kategorii klas IV-VIII przyznano:
I miejsce:Aleksandra Jankowska ucz. kl. VI SP Wichowo,
II miejsce: Kamil Ciarkowski ucz. kl. VI SP Wichowo, Justyna Dąbal ucz. kl. IV ZS Radomice, Paulina Snopkowska - ucz. kl. VI SP Wichoo,
III miejsce: Agata Sipak, Jakub Sipak - ucz. kl. VI ZS Radomice, Dawid Ptasiński ucz. kl. VIII ZS Karnkowo.
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Bartosz Frej uczeń kl. VIII SP Maliszewo
Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, który łączy się ze szkolną akcją charytatywną ,,Dzieci dzieciom-wspieramy misje w Afryce" Za bezinteresowną chęć czynienia dobra razem z nami – Dziękujemy.
WYCIECZKA DO TEATRU IMPRESARYJNEGO WE WŁOCŁAWKU
02.04.2023Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl pt. „Wielkanocny Renifer” w dn. 30 marca br.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie