STYPENDIA WÓJTA GMINY LIPNO
22.03.202321 marca 2023 p. Dyrektor Iwona Rutkowska wręczyła decyzje o przyznaniu uczniom stypendiów Wójta Gminy Lipno.
Stypendia otrzymali uczniowie, którzy wyróżniali się w nauce w I półroczu roku szkolnego 2022/2023 i zdobyli najwyższe wyniki.
Są to:
Aleksandra Jankowska – kl. VI
Nikola Korpalska – kl. VIII
Kamil Macieja – kl. V
Emilia Pawlak – kl. VI
Julia Przybyszewska – kl. VIII
Alicja Sawicka – kl. IV
Marcelina Skrzypińska – kl. VII
KANGUR MATEMATYCZNY
19.03.2023Po raz kolejny liczna grupa naszych uczniów przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była p. M. Sadowska.
Zmagań z zadaniami matematycznymi podjęło się 37 uczniów:
kl. III – Karczewska Gabriela, Wichrowski Jakub, Skrzypiński Kacper, Falkowski Wiktor, Trojanowski Dawid
kl. IV – Celmer Maja, Grabowski Szymon, Kozłowska Nina, Adamkowski Leszek, Raciniewski Hubert, Sawicka Alicja, Aleksandrzak Kacper, Jędrzejewska Nadia, Chojnicki Kacper
kl. V – Przybyszewski Jakub, Jankowski Oskar, Piotrowska Alicja, Macieja Kamil, Kifer Patryk, Jabłoński Wiktor, Łowicki Filip, Stankiewicz Mateusz
kl. VI- Ciarkowski Kamil, Jankowska Aleksandra, Brzeziński Szymon, Pawlak Emilia, Szymański Kacper, Wichrowska Natalia
kl. VII - Celmer Nikola, Dydo Dawid, Leśniewska Alicja, Skrzypińska Marcelina
kl. VIII- Macieja Alicja, Głąb Blanka, Grabowska Natalia, Korpalska Nikola, Przybyszewska Julia
Trzymamy kciuki za uczestników konkursu i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
19.03.202320St. Patrick’s Day Festival – ogólnopolski projekt kulturowy.
13 – 17 marca odbywały się w naszej szkole obchody Dnia Św. Patryka – patrona Irlandii. W tych dniach uczniowie pogłębiali wiedzę na temat tradycji obchodów Dnia Św. Patryka w krajach anglojęzycznych, biorąc udział w lekcjach kulturowych, quizach, grach i zabawach językowych. W młodszych klasach zostały przeprowadzone warsztaty kreatywne.
Cieszy nas, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do Dnia Świętego Patryka. 17 marca, w piątek, wszyscy założyli na siebie coś zielonego. Nie zabrakło też fantastycznych nakryć głowy, rekwizytów przygotowanych przez uczniów, muzyki irlandzkiej i tańca, fotobudki, eksperymentów, elementów kulinarnych oraz składania sobie życzeń zapisanych na koniczynkach. Dużą atrakcją okazało się poszukiwanie po szkole skarbu Leprechauna. Czas ten spędziliśmy kreatywnie i wesoło. Zachęcamy to obejrzenia relacji z naszych działań.
Koordynator działań: p. Julita Rudnicka
SPOTKANIE Z LOKALNĄ POETKĄ
17.03.20231W czwartek, 16 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie. Gościliśmy wspaniałego gościa, Panią Czesławę Krystynę Chojnicką – poetkę naszego regionu. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie kl. II i III oraz wychowawczynie p. M. Złakowska i p. J. Snopkowska i oczywiście Pani Dyrektor Iwona Rutkowska, która przywitała naszego gościa. Pani Czesława przedstawiła krótką informację o sobie, następnie mówiła o swojej twórczości, jak również zaprezentowała niektóre swoje utwory. Ponadto nasi uczniowie byli aktywni i chętnie zadawali pytania, także czytali wybrane wiersze pani Czesławy. Zorganizowano też wystawę książek naszego gościa. Głównym celem było propagowanie wiedzy o regionie przez promocję poezji i literatury regionalnej, rozwijanie zainteresowań czytelniczych naszego regionu oraz budzenie szacunku do swojej ,, Małej Ojczyzny”. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli pani Czesławie kwiaty. Spotkanie było bardzo udane, ciekawe i odbyło się w ciepłej i miłej atmosferze.
KONKURS BAŚNI HANSA CHRISTIANA ANDERSENA
14.03.20235Na początku marca odbył się konkurs z baśni Hansa Christiana Andersena, który przeprowadziła p. Marzena Złakowska. Skierowany był do uczniów klas I – III. Składał się z dwóch części:
I część – ze znajomości baśni - wiedzy.
II część to część plastyczna.
Dzieci wykonywały ilustracje plastyczne dowolnymi technikami.
Celem było rozwijanie zainteresowań dzieci baśniami, rozwijanie koncentracji, skupienia uwagi, a także kształtowanie emocjonalnego stosunku do książki jako źródła przeżyć i wiedzy.
W I części zwycięzcami zostali:
I miejsce – Adrian Kunicki z kl. I
II miejsce – Julian Raciniewski z kl. II
III miejsce – Szymon Bądkowski z kl. III
W II części plastycznej wyróżniono:
I miejsce – Julia Arent z kl. II i Marta Leśniewska z kl. II
II miejsce – Kinga Folop z kl. III
III miejsce – Julian Raciniewski z kl. II
MIĘDZYNARODOWY KONKURS "DIGI - TALENTY ZIMA 2023"
10.03.2023Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XXVII Międzynarodowym Konkursie „DIGI – TALENTY Zima 2023” w kategorii: recytacja, przeprowadzonym pod honorowym patronatem burmistrza miasta Polanica – Zdrój.
Jury konkursu oceniło je bardzo wysoko. Zostały laureatkami tego konkursu w KATEGORII: RECYTACJA.
Marta Leśniewska kl. II – laureat I stopnia w kategorii: RECYTACJA – mini (95 pkt na 100)
Alicja Leśniewska kl. VII - laureat I stopnia w kategorii: RECYTACJA – midi (95 pkt na 100)
Alicja Macieja – kl. VIII - laureat II stopnia w kategorii: RECYTACJA – midi (83 pkt na 100)
Julia Przybyszewska – kl. VIII - laureat III stopnia w kategorii: RECYTACJA – maxi (80 pkt na 100)
W zimowej edycji swoje talenty zaprezentowało 230 uczestników z 13 krajów (Polska, Ukraina, Łotwa, Litwa, Białoruś, Bułgaria, Izrael, Turcja, Belgia, Macedonia, Republika Serbska, Bośnia i Hercegowina, Rosja) w różnych kategoriach: wokalnych tanecznych, instrumentalnych, cyrkowych, plastycznych i teatralnych.
E - GAZETKA O PATRONIE SZKOŁY
10.03.2023Uczniowie klasy ósmej, po projekcji filmu: „Karol Wojtyła – nasz Papież” 100-lecie urodzin Jana Pawła II - biografia filmowa, wykonali e- gazetki o Papieżu Polaku. Była to możliwość przekazania wiadomości o Janie Pawle II w nieco innej formie, niż do tej pory. Przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych, powstały ciekawe projekty wydawnicze.
OPOWIEŚĆ O JANIE PAWLE II
10.03.2023Młodzież z naszej szkoły na początku marca, miała możliwość zapoznać się z nieco innym widzeniem Jana Pawła II, a to za sprawą projekcji filmu: „Karol Wojtyła – nasz Papież” 100-lecie urodzin Jana Pawła II - biografia filmowa, którego promotorem jest Centrum Dialogu JP2. Uczniowie mieli możliwość wysłuchać i zobaczyć część typowo biograficzną, jak też fabularyzowaną. Projekcja filmu, przypomniała i jednocześnie zmuszała do refleksji, nad życie i dziełem Papieża – Polaka.
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA "OLIMPUSEK" - SESJA ZIMOWA
10.03.2023W styczniu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek z edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Z edukacji wczesnoszkolnej udział brali uczniowie z kl. II – 8 uczniów i kl. III – 5, a z języka angielskiego brała udział kl. I – 4 uczniów i kl. II również 4 uczniów. Znamy już wyniki!
Najlepiej napisało dwoje uczniów z kl. III. Są to: Gabriela Karczewska, która zajęła 9 miejsce i Jakub Wichrowski - 11 miejsce.
Uczniowie ci dostaną dyplomy laureatów, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uznania, które będą przysłane przez organizatorów.
W kl. IV z języka angielskiego brało udział 7 uczniów, a w kl. VII – 2 uczniów.
Najlepiej napisała Alicja Sawicka z kl. IV, która zdobyła 50 punktów na 60 i zajęła 11 miejsce.
Serdecznie gratulujemy wyników osobom wyróżnionym i wszystkim uczestnikom! Olimpiadę przeprowadziły w szkole: p. Marzena Złakowska i p. Julita Rudnicka.
POWIATOWY KONKURS POEZJI ANGIELSKIEJ W MALISZEWIE
05.03.20231Powiatowy konkurs poezji angielskiej „Poetry Lovers”
W piątek, 3 marca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poetry Lovers” organizowanego przez Szkołę Podstawową
w Maliszewie.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 37 uczestników z 16 szkół powiatu lipnowskiego. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach: klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII.
Jury – w składzie: Wioletta Krzysztoforska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tłuchowie, Robert Szatan-nauczyciel języka angielskiego z LO w Lipnie, Ewa Rozen – Bieńkowska – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Lipno – oceniało opanowanie pamięciowe tekstów, trafność interpretacji głosowej (intonację, modulację głosu, tempo recytacji), wyrazistość artykulacji oraz ogólny wyraz artystyczny – postawę, gestykulację, ruch sceniczny, charakteryzację, a także wykorzystanie rekwizytów.
Klasy I-III reprezentował Mateusz Borowski z klasy III,
kl. IV-VI reprezentował Igor Buczyński z klasy IV,
natomiast kl.VII-VIII reprezentowała Alicja Leśniewska z kl.VII.
W kategorii klas I-III wzięło udział 16 uczniów - nasz uczeń Mateusz Borowski zdobył wyróżnienie w tej kategorii.
W kategorii klas IV-VI wystąpiło 13 uczniów- na III miejscu uklasyfikował się Igor Buczyński.
Alicja Leśniewska zajęła również III miejsce w swojej kategorii wiekowej, w której brało udział 9 uczniów.
Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Cała trójka wykazała się doskonałą pamięcią, umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi.
JESTEŚMY DUMNI I GRATULUJEMY!!!
“SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO”
02.03.2023Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO” (SOC), realizowanego przez Fundację Dbam o mój zasięg, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w procesie edukacji. https://dbamomojzasieg.pl/soc
Projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których zachowanie równowagi między światem cyfrowym i analogowym jest wartością oraz umożliwia wymianę dobrych praktyk między szkołami i innymi instytucjami.
Udział w Projekcie podnosi świadomość o bezpiecznym i higienicznym korzystaniu z
technologii informacyjno-komunikacyjnych, wspiera szkoły w procesie tworzenia
szkolnej profilaktyki e-uzależnień, przestrzeni relacji oraz bogatej alternatywy dla
świata cyfrowego.Działania podejmowane w Projekcie promują inicjatywy podkreślające ważność relacji
osobistych w świecie cyfrowym, wzbudzają wśród uczniów, rodziców i nauczycieli
występowanie zachowań prospołecznych oraz wspierają uczniów w ich rozwoju i
przygotowaniu do wyzwań współczesnego świata.Korzyści dla szkoły wynikające z dołączenia do Projektu to:
Dostęp do innowacyjnego Projektu Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo i bieżące
wsparcie w jego realizacji.Bezpłatny udział w badaniach naukowych: obecnie realizowany projekt “Młode głowy.
Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, badanie poczucia własnej wartości i sprawczościBezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych z zakresu e-uzależnień, higieny
cyfrowej i ważności relacji osobistych.Możliwość udziału w dedykowanych webinariach i konferencjach tematycznych
realizowanych dla sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo.Wsparcie w zakresie zarządzania mediami cyfrowymi w społeczności szkolnej.
Wsparcie ekspertów fundacji w realizacji działań projektowych.
Możliwość udziału w kampaniach społecznych, konkursach i innych inicjatywach
realizowanych przez Fundację “Dbam o mój zasięg”.Dostęp do ogólnopolskiej społeczności Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo
umożliwiający wzajemną wymianę doświadczeń.
MOBILNE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
01.03.20238Mobilne Laboratoria Przyszłości
Z początkiem roku szkolnego 22/23 w całym kraju ruszyła akcja mająca na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. 2-osobowe zespoły Edukatorów przyjeżdżają w podstawowych szkołach państwowych jako Mobilne Laboratoria Przyszłości i prowadzą prezentacje z zakresu:
a. elektronika - mikrokontrolery,
b. druk 3D,
c. rękodzieło
d. multimedia.
W naszej szkole 1.03.2023r. uczniowie klas od III – VII uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez edukatorów IBE w ramach „Mobilne laboratoria”. Cieszymy się, że udało nam się dostać do programu spośród 14 tys. szkół podstawowych ubiegających się o udział w programie.
Laboratoria Przyszłości
to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Projekt zakłada unowocześnianie szkół tak, aby zajęcia prowadzone były w angażujący i ciekawy dla uczniów sposób. Lekcje mają także pomagać w odkrywaniu talentów. Więcej na https://www.gov.pl/web/laboratoria.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
26.02.2023Po raz 19. w tym roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Przypada on w lutym, a co za tym idzie, cały miesiąc poświęcony jest pogadankom, prelekcjom i warsztatom ukierunkowanym na tą tematykę. Ich celem jest promocja konstruktywnego i bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież. W naszej szkole uczniowie klas VII i VIII mieli dziś okazję dowiedzieć się więcej na ten temat od policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Poruszone zostały zagadnienia prawne, czyhające niebezpieczeństwa, a także możliwości płynące z surfowania w sieci. Liczymy na to, że nasza młodzież wie, jak bezpiecznie i rozsądnie korzystać z internetu, a Gościom bardzo dziękujemy za interesującą lekcję.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
22.02.20231,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają, że Polacy nie gęsi, iż swój język mają "Mikołaj Rej
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego, święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Dla nas Polaków to ważne wydarzenie, ponieważ nasz język jest piękny, wyjątkowy, choć też trudny. Trzeba go więc pielęgnować, a dzień dzisiejszy był dobrą okazją, by o tym przypomnieć. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 przekonały się, że chociaż nasz język do łatwych nie należy, to można się nim świetnie bawić. Obchody dzisiejszego święta w szkole przygotowały p. Jadwiga Snopkowska kl 1-3 oraz p. Magdalena Gołębiewska, p. B. Rybacka, p. K. Bądkowska oraz p. A. Piątkowska- wychowawcy oddziałów przedszkolnych. Wszystkie młodsze klasy brały udział w grach i zabawach językowych. Nie zabrakło między innymi uwielbianych przez dzieci łamańców językowych. Wszyscy starali się nie popełnić żadnego błędu, co wcale nie było takie łatwe! Wspólnie przypomnieliśmy również ważne zwroty grzecznościowe, o których zawsze należy pamiętać. Tego dnia wszyscy świetnie się bawiliśmy. To wielka sztuka mówić pięknie i poprawnie, ale można to osiągnąć, gdy się bardzo chce - młodsze dzieci już to wiedzą!
BOHATERON W NASZEJ SZKOLE
15.02.20232Włącz historię! - to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
W grudniu 2022r zakończone zostały działania w ramach akcji ,,BohaterON w Twojej szkole 2022". Koordynatorem akcji była p. Jadwiga Snopkowska.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych O1 i O2 oraz uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących historii Polski. Podczas zajęć poruszyliśmy kwestie, czym jest patriotyzm, wolność, ale też spór, konflikt. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem pracowały z mapą Polski: z pomocą nauczycieli wskazywały granice Polski, poznały państwa sąsiadujące, wyszukiwały na mapie stolicy naszego kraju. Obejrzane w formie online przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim" pozwoliło najmłodszym dzieciom zrozumieć, czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny oraz ukazało, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszym, młodym pokoleniem.
Uczniowie klasy III w trudną tematykę wojny zostali wprowadzeni między innymi dzięki samodzielnie przeczytanej książce pt. ,,Asiunia" Joanny Papuzinskiej. Dzieci z zainteresowaniem, w skupieniu obejrzały spektakl online pt. ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim", a także odbyły wirtualną wycieczkę po Warszawie dawnej i współczesnej. Uwieńczeniem akcji było wspólne układanie życzeń dla Powstańców Warszawskich i przesłanie ich na stronę dumnizpowstancow.pl.
Pamiętamy! Dziękujemy!
WALENTYNKI
15.02.20234Dnia 14.02.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Dzień ten wpisał się już na stałe w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.
Tradycyjnie SU zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie wszystkich klas, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie – Walentynkowy Listonosz – rozdawał pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.
Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym.
SU pod opieką p.Gabrieli Januła zorganizował konkurs dla uczniów klas PP-III pt. „Najładniejszy Amorek”. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Gabriela Śmiłowicz i Mateusz Wódkowski
II miejsce – Alicja Zakrzewska i Julia Wiśniewska
III miejsce – Martyna Przybyszewska i Oliwia Przybyszewska
Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie