Aktualności
SZKOLENIE WOPR
14.04.20251
WARSZTATY EKOLOGICZNE W PRZYSIEKU
11.04.2025W dniach 8-10.04 uczniowie kl. VI i VII uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w podtoruńskim Przysieku. Ogromne podziękowania kierujemy do Pani Anety Jędrzejewskiej Wicemarszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego, za ufundowanie wyjazdu i umożliwienie naszym uczniom wzięcia udziału w warsztatach oraz Panu Wójtowi Andrzejowi Szychulskiemu, który zapewnił dowóz i odbiór uczniów z Przysieka.
Podczas zajęć, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Daglezja", uczniowie poznali tajemnice bioróżnorodności ekologicznej regionu. Z kolei podczas zajęć terenowych uczniowie przemierzyli trasę ścieżki edukacyjnej nad Stawami Przysieckimi oraz do Obszaru Natura 2000 - Dolina Dolnej Wisły. W przerwach między zajęciami integrowali się, uczestnicząc w grach i zabawach zespołowych. Po ciekawych, kreatywnych zajęciach na uczestników czekały smaczne posiłki. Na zakończenie warsztatów wszyscy otrzymali gadżety ekologiczne.
Opiekę sprawowali nauczyciele: A. Kwaśniewska, E. Lewandowska, G. Nowicka, M. Sadowska.
GMINNE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
11.04.2025Dnia 7 kwietnia 2025 r. w Radomicach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych.
Nasza reprezentacja szkoły wywalczyła:
Igrzyska Dzieci- chłopcy II miejsce.
Igrzyska Dzieci- chłopcy roczniki 2014 i młodsi III miejsce
Igrzyska Dzieci- dziewczęta III miejsce
Igrzyska Młodzieży Szkolnej- dziewczęta III miejsce
Igrzyska Młodzieży Szkolnej- chłopcy IV miejsce
Serdecznie gratulujemy.
DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU
11.04.2025W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, przez cały luty i marzec, odbywały się lekcje online, organizowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Lekcje dostosowane zostały do różnych grup wiekowych i przekazywały praktyczną wiedzę o cybebezpieczeństwie i higienie cyfrowej.
kl. I- III brała udział w lekcjach online - Sieciakowa lekcja „Kto jest po drugiej stronie?”
Kl. 7 i 8 - „Dopamina” – co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas?
Kl. 4 – „Jak zostać Asem Internetu?”
Kl. 5 – „Wyłącz, by odpocząć”
Kl. 6 – „Jak odróżnić fake od newsa?”
Oprócz tego, uczniowie klasy 8 przygotowywali w grupach, projekty edukacyjne na określony temat.
Chętni uczniowie, mogli wziąć udział w ogłoszonych przez podmioty zewnętrzne, konkursach - Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Informatyka ludzką ręką malowana”, IX Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczny Internet – działajmy razem” – pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.
Nad całością, czuwała P. dyrektor Iwona Rutkowska.
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI PRZEDSZKOLAKÓW W RADOMICACH
08.04.20254 kwietnia 2025 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Radomicach odbył się III Gminny Przedszkolny Konkurs Interpretacji Artystycznej. Założeniem konkursu była recytacja wybranego przez uczestnika wiersza z poezji dziecięcej.
Naszą szkołę reprezentowały dzieci z oddziałów przedszkolnych:
O1 - Kornelia Czarnecka, Adrianna Wodzyńska, Magdalena Wodzyńska, Mikołaj Wójtewicz, Alicja Zakrzewska,
02 - Pola Buczyńska, Pola Celmer, Kacper Lewandowski, Aleksander Smoliński.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się świetnie.
Pola Buczyńska z grupy 5-latków oczarowała jury, zajmując tym samym I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Pola Celmer i Magdalena Wodzyńska otrzymały wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
X Jubileuszowa Edycja Gminnej Wystawy Stoły Wielkanocne na Ziemi Dobrzyńskiej
08.04.2025Jubileuszowa Edycja Gminnej Wystawy Stoły Wielkanocne na Ziemi Dobrzyńskiej - program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem: Paulina Krzyszczak i Aneta Piątkowska - chór szkolny, Anna Leśniewska - scenki świąteczne w wykonaniu klasy V.
KONKURS WOKALNY "KOLOROWY MIKROFON "W RADZIEJOWIE
06.04.2025KONKURS WOKALNY "KOLOROWY MIKROFON " W RADZIEJOWIE
4 kwietnia w Radziejowskim Domu Kultury odbył się konkurs wokalny 43.Prezentacje Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Kolorowy Mikrofon ". Naszą szkołę reprezentowała MARTA LEŚNIEWSKA z kl.4 i zajęła III MIEJSCE w kategorii 11- 13 lat. Marta zaśpiewała piosenkę "Tyle wdzięku ".
DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
06.04.2025Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomość Autyzmu. Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz promowanie zrozumienia i akceptacji osób ze spektrum. Aby przybliżyć dzieciom czym jest autyzm i jak wspierać osoby ze spektrum autyzmu przedstawiono na lekcjach z wychowawcą prezentacje i odtworzono filmy o tej tematyce. Zorganizowano konkurs, którego celem było stworzenie gry planszowej o emocjach. W geście solidarności wszyscy uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i punktu przedszkolnego były ubrane na niebiesko i wzięły udział w "Marszu dla Autyzmu". Zależało nam aby dzieci zrozumiały jak ważne jest okazywanie wsparcia i szacunku wobec osób z autyzmem, aby mogły czuć się akceptowane w społeczności szkolnej i poza nią.
5
SZKOLENIE Z ZAKRESU OBRONY PRZED PSAMI
06.04.2025
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "KAPELUSZ PANI WIOSNY"
06.04.2025W Szkole Podstawowej im. T.Kościuszki w Krojczynie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Kapelusz Pani Wiosny". Wśród uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie, wyróżnienie otrzymała Michalina Snopkowska, kl.III. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.
20 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II
06.04.20252 kwietnia 2025 roku mija 20 lat od odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. To dzień pełen refleksji i pamięci o człowieku, który na zawsze zmienił oblicze Kościoła i świata. Pragniemy uczcić jego wyjątkowe życie i przypomnieć, że pozostawione przez niego - wciąż aktualne - dziedzictwo jest źródłem inspiracji dla tych, którzy chcą budować na uniwersalnych wartościach. Jako szkoła, nosząca imię Jana Pawła II, przygotowaliśmy uroczystość słowno - muzyczną upamiętniającą 20 rocznicę jego śmierci. To dla nas ogromne zobowiązanie i wielka radość.
Zapraszamy do wspólnego uczczenia pamięci Jana Pawła II w dniu 20. rocznicy jego śmierci - 2 kwietnia 2025 r. Dynamizm jego życia i słowa, które niosą ogromną siłę, każdego dnia są dla nas motywacją, by kierować się bliskimi mu wartościami i przypominać o nich innym.
6
OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI "SŁOWO NA WIDELCU"
06.04.2025OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI "SŁOWO NA WIDELCU"
W marcu odbyła się 3. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Słowo na widelcu”. Organizowany on jest przez Centrum Artystyczne THE VOICE oraz TRELE MORELE Punkt Kultury z Warszawy. Do finału w wyniku eliminacji zostało zakwalifikowanych 94 uczestników z całej Polski, a 28 marca konkurs został rozstrzygnięty.
Recytacje były oceniane przez następujące jury: Maria Piętka (aktorka teatralna i filmowa), Martyna Kacprzak ( aktorka, producentka telewizyjna), Grzegorz Pohl (reżyser, instruktor teatralny). Członkowie jury przyznali, iż w tej edycji poziom zaprezentowanych recytacji był wyjątkowo wysoki.
Jest nam miło poinformować, iż wśród laureatów tego konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Są to:
III miejsce – Gabriela Karczewska – kl. V, Marta Leśniewska – kl. IV
Wyróżnienie specjalne – Wiktor Falkowski – kl. V, Emilia Pawlak – kl. VIII, Alicja Piotrowska – kl. VII
Wyróżnienie – Mateusz Borowski – kl. V, Kaper Szymański – kl. VIII
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
WIOSENNE ZDROWE ŚNIADANIE W KL. II
06.04.2025Wiosna to czas, kiedy nasza dieta wzbogaca się o wiele warzyw i owoców. Wszyscy drugoklasiści wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie się każdego dnia. W dniu 31 marca 2025r. uczniowie klasy II już po raz kolejny samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie według własnych preferencji żywieniowych, ale zgodnie z piramidą zdrowia. Tym razem były to kanapki z samodzielnie wyhodowanym w klasie szczypiorem. Drugoklasiści z niecierpliwością obserwowali jego wzrost, aż do momentu, kiedy to mogli przekonać się, że szczypior jest również wartościowym składnikiem pożywienia. Kanapki smakowały wyśmienicie.
DEBATA W ZS W KARNKOWIE
06.04.2025Zrozumieć…wspierać…zapobiegać.
Uczniowie klas 4,5,6,7 zapoznali się ze szkolną prezentacją przedstawioną podczas udziału w Gminnej Debacie Uczniowskiej w Karnkowie przez uczniów klasy 8 na temat ,,Czy kryzysy psychiczne są zagrożeniem dla rozwoju i jakości życia dzieci i młodzieży” . Upowszechniono wśród uczniów wiedzę na temat przyczyn i sposobów zapobiegania kryzysom psychicznym oraz jak dbać o zdrowie psychiczne i gdzie szukać pomocy.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
06.04.202527 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Gminnej Biblioteki w Wichowie na przedstawienie "Trzy Świnki".
Dzień Edukacji Prawnej 2025
06.04.2025Edukacja prawna to różnorodne inicjatywy podejmowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości w celu zwiększenia świadomości prawnej obywateli: dzieci, młodzieży i dorosłych.
Zawody prawnicze i organizacje pozarządowe od lat prowadzą w szkołach lekcje z zakresu edukacji prawnej. Dzień Edukacji Prawnej przypada na 15 marca i jest organizowany w całym kraju po raz dziewiąty.
W tym roku z okazji Dnia Edukacji Prawnej 2025 zawody prawnicze zrzeszone w samorządach i organizacjach pozarządowych oraz Ministerstwo Sprawiedliwości organizują wizyty prawników w szkołach. Lekcje odbywają się w dniach 17-31 marca.
Prawnicy – m.in. radcowie, adwokaci, notariusze, komornicy, sędziowie i prokuratorzy – przeprowadzają lekcje na temat tego, jak prawa jednostki są chronione przez prawo Unii Europejskiej. Europejski temat przewodni lekcji inspirowany jest sprawowaną obecnie przez Polskę prezydencją w Radzie Unii Europejskiej.
W ramach tej akcji, 28.03. 2025r. odbyło się spotkanie z P. Agnieszką Mrukowską, komornikiem sądowym z uczniami klasy 7 i 8.
Uczniowie, wysłuchali informacji nt. pracy komornika sądowego, rozwiązywali problemy związane z obsługą komorniczą, porządkowali akta komornicze wymyślonych spraw komorniczych.
Bardzo dziękujemy za przybliżenie nam rozwiązań prawnych z dziedziny komornika sądowego.
DEBATA w ZESPOLE SZKÓŁ w KARNKOWIE
06.04.202527 marca, w Zespole Szkół w Karnkowie, odbyła się II Gminna Debata uczniów wszystkich szkół Gminy Lipno z udziałem zaproszonych gości - prelegentów, którzy zabrali głos w II części debaty, podsumowując ją.
Byli to: Wójt Gminy Lipno P. Andrzej Piotr Szychulski, Dyrektor SAPO P. Marcin Chojnicki, komisarz Małgorzata Małkińska z Powiatowej Komendy z Lipna, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej P. Marek Pomirski oraz P. Małgorzata Ośmiałowska.
Uczestniczyli w niej również nasi uczniowie z VIII klasy.
Temat debaty brzmiał: „Czy kryzysy psychiczne są zagrożeniem dla rozwoju i jakości życia dzieci i młodzieży?”, a rozważania na ten temat w formie prezentacji, przedstawiali wybrani uczniowie z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Pawlak i Szymon Brzeziński.
Archiwum Aktualności